G.Skill RipJaws SR910 7.1 – ביקורת על אוזניות גיימינג עם סראונד 7.1 אמיתי

SR910-main1

G.Skill אשר ידועה כיצרנית זיכרונות, החלה לגוון את קו המוצרים שלה במספר מוצרים המיועדים לגיימרים. אנחנו זוכרים אותם לטובה בזכות המקלדת והעכבר המצוינים שלהם. היום נבדוק את האוזניות שלהם ה-G.Skill RipJaws SR910 7.1. אוזניות אלו בעלות צליל היקפי אמיתי (סראונד) של 7.1 ערוצים, כלומר בניגוד לאוזניות רבות אשר מדמות סראונד עם שני רמקולים, אוזניות אלו בעלות 5(!) רמקולים בכל אוזניה. בביקורת זו נבדוק האם אוזניות אלו באמת מקיימות את מה שהן מבטיחות.

פרטים טכניים

 • רמקולים: 40 מ"מ (סאב), 30 מ"מ (קדמיים), 27 מ"מ (סנטר), 23 מ"מ (אחוריים)
 • סוג רמקולים: נאודימיום
 • טווח תדרים: 20 הרץ עד 20,000 הרץ
 • התנגדות: 32Ω @ 1kHz
 • אורך הכבל: 3 מטר
 • חיבור: USB2 בלבד
 • רגישות המיקרופון: Ω  k2.2
 • טווח תדרי המיקרופון: 50 הרץ עד 10,000 הרץ
 • סוג מיקרופון: נשלף וניתן לכוונון מלא
 • משקל: 420 גרם (600 עם השלט)
 • אחריות: שנתיים
 • מחיר רשמי: 140 דולר

האריזה ומה בפנים

האריזה ענקית ומרשימה. יש חלון בצד החושף את האוזניות, לידו תמונה של האוזניות ומספר תכונות עיקריות של האוזניות. בצד שמאל של האריזה יש עוד חלון שמאפשר לראות את השלט האינטגרלי של האוזניות. בצד האחורי של הקופסא ניתן לראות תמונה של האוזניות עם השלט ולידם 7 תכונות עיקריות – 10 רמקולים נפרדים, סרואנד 5.1 ו-7.1, מיקרופון מסנן רעשים, כריות אוזניים מונעות זיעה, טכנולוגיות שמע בתלת מימד, שלט אינטגרלי ותוכנה מיוחדת.

SR910 מאחורה SR910 מקדימה

כאשר פותחים את הקופסא ניתן למצוא את האוזניות, השלט, עלון למשתמש ואחריות. אין כאן תיק וזה חבל כי אוזניות גדולות ויקרות כאלו יכולות להיפגע אם סוחבים אותם מחוץ לבית.

SR910 - בפנים

מבט על האוזניות

האוזניות גדולות ומרגישות חסונות מאוד. שלד האוזניות עשוי אלומיניום מצופה גומי חלק וכריות האוזניים עשויות מחומר דמוי עור. בזכות תכונות אלו, הן מרגישות נעימות מאוד למגע גם מפנים וגם מבחוץ. יש השקעה גם בפרטים הקטנים – כל אוזניה מחוברת לציר המאפשר לכוונה ל-180 מעלות והצד החיצוני שקוף עם מבט ל-10 הרמקולים שבפנים.

SR910 - מקדימה SR910 - מאחורה

 

G.Skill הלכו על סכמת צבעים של שחור ואדום וזה הולם את האוזניות מאוד. ישנם נגיעות של אדום מסביב לכל אוזניה, על הכבל המחבר ביניהם, התפירה של כרית הראש וגם התאורה שבפנים. האוזניות מאוד ממותגות – על שני הצירים המתכתיים של האוזניות יש לוגו בצורת G, בתוך כל אוזניה יש לוגו שנדלק כאשר האוזניות מחוברות למחשב, על גבי הקשת יש לוגו ענק של G.Skill ובשני הצדדים יש לוגו קטן יותר.

SR910 - מבט מאחורSR910 - מבט צד

השלט

גודלו של השלט הוא 10.8 ס"מ אורך, 8.2 ס"מ רוחב ו-1.9 ס"מ גובה. השלט נראה מצוין, במיוחד כאשר התאורה שלו נדלקת. בתוך השלט יש כרטיס קול אשר ניתן לשלוט בעזרתו על עוצמת השמע הכללית, להשתיק את המיקרופון ולכוון כל ערוץ שמע בנפרד – רמקולים קדמיים, אחוריים, צדדים וסאב. אם נסתכל על צדו האחורי של השלט נמצא רגליות גומי גדולות כדי שלא יחליק מהשולחן.

SR910 - השלט

נוחות

למרות משקל של 420 גרם, האוזניות לא מרגישות כבדות, המבנה של האוזניות מייצר חלוקת משקל מצוינת ומונע עייפות לאורך זמן. כריות האוזניים העגולות מתאימות את עצמן מסביב לאוזן בצורה מדויקת ובנוסף להיותן נוחות הן גם עוזרות לסנן בצורה טובה למדיי רעשים חיצוניים. קשת הראש עשויה מאותו חומר כמו כריות האוזניים והיא מתאימה את עצמה לראש ללא צורך בתאמה ידנית.

שימוש במשחקים ובמוזיקה

כל אחד שומע וחש דברים בצורה שונה, לכן לכל בן אדם יש טעם משלו. המבחן שאני עושה לאוזניות הוא סובייקטיבי ותמיד מתבצע בהשוואה לאוזניות לגיימרים ואוזניות לאודיופילים.

במשחקי מחשב היו לי רגשות מעורבים. מצד אחד הפרדת הצלילים הייתה מוצלחת, הייתה תחושה מאוד היקפית ובאמת הרגשתי מהיכן מגיעים הקולות של האנשים והפיצוצים. במשחקים כמו Doom נשאבתי פנימה לעולם והרגשתי חלק מהמשחק. מצד שני היה חוסר בטווח הצלילים, במשחקים עם הרבה מוסיקה כמו GTA החוויה קצת התקלקלה מפני שהאוזניות לא הצליחו להפיק במת צלילים מדויקת. בסך הכל מאוד נהנתי להשתמש באוזניות במשחקים. העקב אכילס של האוזניות הוא הבס, ששמתי את האוזניות בפעם הראשונה הוא היה חסר מאוד ואחרי שהגברתי אותו דרך התוכנה והשלט המצב השתפר אך עדיין היה חסר הטווח הנמוך מאוד של הצליל.

במוסיקה התקשיתי למצוא סגנון שנשמע טוב איתן, לכן אוזניות אודיופילים הן לא. הבס לא הדוק וטווח הביניים כמו הטווח הגבוה נשמע טוב אבל לא היה צלול כל כך. בעזרת התוכנה הגדרתי את האיקוולייזר בצורה שעזרה למוסיקה להישמע טוב יותר, אך הייתי צריך לשנות את הערכים חזרה ברגע שרציתי לשחק.

SR910 - מקדימה

המיקרופון

המיקרופון של האוזניות נשלף וניתן לכוונו לכל זווית. בעזרת התוכנה ניתן להפעיל את אופציית סינון הרעשים ולקבל סאונד נקי. רגישות המיקרופון נמוכה ולכן יש למקמו קרוב מאוד לפה. לאחר כמה ניסיונות וכיוונונים חברי העידו ששמעו אותי בצורה צלולה וברורה.

SR910 - המיקרופון

התוכנה

את התוכנה יש להוריד מעמוד המוצר באתר החברה. לתוכנה עיצוב צעקני מאוד, לדעתי היו צריכים להתאים אותו בצורה סולידית יותר שתתאים לשפת העיצוב של האוזניות. בעמוד הראשי מצוי האיקוולייזר והגדרת הסראונד. אני ממליץ בחום קודם כל לגשת ללשונית ה-"Flex Bass II" להתאים לטעמכם את הבס ואז לחזור ללשונית הראשית ולשחק באיקוולייזר עד שתשמעו כמו שצריך. בסך הכל התוכנה מאוד מקיפה ומאפשרת התאמה אישית רחבה מאוד.

SR910 - התוכנה

סיכום

ה-G.Skill RipJaws SR910 7.1 בנויות היטב, מרגישות חסונות ונוחות מאוד. אפשר לראות שהושקעה מחשבה רבה בעיצוב, בחומרים, בשלט ובתוכנה. האוזניות לא הוכיחו את עצמן כאודיופיליות, אך עדיין יש כאן מה לאהוב. האוזניות ממוקדות מאוד לגיימינג, הן שואבת אותך לתוך המשחק וגורמות לך לשכוח מהמציאות. מפני שיש 10 רמקולים באוזניות זה מקשה עליהם להפיק במה טובה למוסיקה ולכן לא צריך לנקוף זאת לרעתם.

אז איך הן ממוקמות בין המתחרות? בהשוואה לאוזניות גיימרים אחרות אפשר למקם אותם ברף העליון מבחינת גיימינג טהור וברף הביניים מבחינת מוזיקה. אם נשווה אותם מבחינת מחיר לאוזניות סרואנד מתחרות, ה-Razer Tiamat 7.1 עולות כרגע בסביבות ה-160 דולר ואת ה-GSkill SR910 ניתן למצוא ב-80 דולר!

בשורה תחתונה, אם אתם רוצים אוזניות סרואנד אמיתי הממוקדות כמו חץ למשחקים ונוחות לאורך זמן, אתם חייבים לקחת בחשבון את ה-SR910.

יתרונות

 • סרואנד מצויין
 • נוחות לאורך זמן
 • בנויות היטב
 • עיצוב נאה
 • שלט אינטגרלי
 • לא יקרות
 • כוללות מיקרופון

חסרונות

 • חלשות במוסיקה
 • בס לא חזק מספיק

 

Loading Facebook Comments ...