פוקימון גו: 10 טיפים שאתם חייבים לדעת

טיפים לפוקימון גו

פוקימון גו הוא תופעה עולמית שלא מראה שום סימן לרגיעה. המשחק שבר שיאי הורדות בחנויות האפליקציות ומייצר הכנסות של מיליוני דולרים ביום. מפני שהאפליקציה לא עוזרת במיוחד להבין איך משחקים ואיך להתקדם, ריכזתי לכם 10 טיפים וטריקים מצוינים כדי שתוכלו להיות אלופי פוקימון או בשפת המשחק – Pokemon Master.

איך להבקיע ביצים בקלות?
כמו שאתם יודעים אפשר גם להשיג פוקימונים דרך ביצים. כלומר ככל שתלכו יותר כך תקבלו פוקימונים יותר שווים. האפליקציה לא יכולה לדעת אם אתם הולכים או רצים, לכן כל עוד הטלפון שלכם יזוז כך ייקלט המרחק. אז מה עושים? אפשר לשים את הטלפון על שואב אבק רובוטי, פטיפון, גלגל של אופניים וכו'. רק צריך לעשות זאת בזהירות אחרת אתם עלולים לשבור את הטלפון. אם יש לכם עוד רעיונות אתם מוזמנים לכתוב בתגובות.

איך לתפוס פוקימון בקלות?
במקום להשתמש במצב ה-AR (מציאות רבודה) תנסו קצת לשחק בלעדיו. בשביל לעשות זאת תלחצו על הכפתור בצד ימין למעלה. עכשיו שתנסו לתפוס פוקימון הוא יהיה ממורכז באמצע המסך ולא תצטרכו לזוז בעצמכם.

איך לעלות ברמה את הפוקימון שלי?
אין טעם לשמור הרבה פוקימונים מאותו סוג. כדאי למסור אותם לפרופסור ווילו (זה שהופיע בתחילת המשחק ונתן לכם לבחור בין שלושת הפוקימונים הראשונים) ואז הוא יחזיר לכם "ממתקים", שבעזרתם תוכלו לעלות ברמה את הפוקימון שלכם.

איך לזרוק כדור מסובב?
טיפ אשר יעזור לכם לתפוס פוקימונים נדירים הוא לזרוק כדור מסובב. כדי לזרוק אותו, לחצו לחיצה ארוכה על הפוקיבול (פוקדור או פוכדור), התחילו לסובבו עם האצבע. אם אתם עושים זאת נכון הפוכדור יסתובב ויוציא ניצוצות. עכשיו השלב הטריקי, עליכם לזרוק את הפוכדור לצד השני מזה שהוא מסתובב. אם הצלחתם, הפוכדור יעוף בקשת אל עבר המטרה. בנוסף, תפיסת פוקימון בעזרת כדור מסובב תעניק לכם יותר XP מתפיסה רגילה.

איפה אפשר לתפוס הרבה פוקימונים?
נכון שאפשר לתפוס פוקימון בכל מקום אבל אם אתם רוצים לתפוס כמות גדולה בבת אחת כדאי ללכת לאזור מאוכלס מאוד עם צפיפות גדולה של אנשים. אזור כזה הוא בעצם עיר, אבל בעיקר פארקים בתוך עיר וחניונים. הפארקים הכי טובים יהיו כאלה שיש בהם אגם או שגובלים בים. טיפ לשחקנים מבוגרים יותר – תלכו גם בלילה מפני שאז צצים לפעמים פוקימונים שונים מאשר ביום.

מה זה המכון ולמה הוא טוב?
המכון (או חדר הכושר) הוא המקום אשר מתחרות בו הקבוצה האדומה, הכחולה והצהובה. המכון נצבע בצבע של הקבוצה אשר שולטת בו. ברגע שהמאמן שלכם מגיע לרמה 5 הוא יכול לבחור קבוצה ולהצטרף אליה לקרבות שליטה על המכונים. ניצחונות בקרבות אשר מתקיימים במכוני הכושר יעניקו לכם נקודות אשר יקדמו אתכם במשחק. אם תיקחו שליטה על מכון כושר של אויב, תוכלו להשאיר במכון הכושר פוקימון מהאוסף שלכם על מנת שיגן עליו. כדי להעלות את היוקרה של המכון שלכם אתם צריכים להילחם בפוקימונים של חברי הקבוצה שלכם. אגב, השליטה על מכון היא כרגע הדרך היחידה לקבל מטבעות פוקימונים בלי לקנות אותם.

איך לקבל את האיבי שאתם רוצים?
כאשר אתם מפתחים את האיבי (Eevee) שלכם, יש סיכוי של 1:3 שהוא יהיה Jolteon ,Flareon או Vaporeon. לשמחתנו, קיים טריק במשחק אשר עוזר לנו לבחור באיבי שאנו רוצים. כל מה שיש לעשות זה לקרוא לו לפי השמות הבאים:
Sparky: Jolteon
Pyro: Flareon
Rainer: Vaporeon

איך למשוך אלינו פוקימונים?
מדי פעם ניתן לקבל בנקודות העצירה קטורת (Incense). הקטורת הוא כלי שבעזרתו ניתן למשוך אלינו פוקימונים חדשים במשך 30 דקות. כדי להשתמש בקטורת ביעילות עדיף להשתמש בה תוך כדי תזוזה מפני שכך היא מחסה יותר שטח וכתוצאה, יצוצו יותר פוקימונים. אגב, משתמשים העידו כי הקטורת אפקטיבית יותר על דשא.

איך למצוא פוקימונים בצורה הכי נוחה?
באתר Pokevision.com יש מפה אשר מראה איפה נמצאים כל הפוקימון בעולם ובישראל בפרט. המפה מתעדכנת כל הזמן ומראה את סוגי הפוקימונים וכמה זמן נשאר להם עד שייעלמו. ריכזתי גם 8 אתרים ואפליקציות למציאת פוקימונים בפוסט חדש. למי שלא התקין עדיין את המשחק צירפתי למטה סרטון הדרכה להתקנה באנדרויד ובאייפון.