Master & Dynamic MH30 – ביקורת על אוזניות רטרו קומפקטיות

MH30 וידאו

Master & Dynamic היא חברה קטנה וחדשה מניו יורק. הפילוסופיה של החברה היא תכנון ויצור מוצרים שיחזיקו עשורים של שימוש, השקעה בחומרים ברמה גבוהה מאוד, חתימת קול שמתאימה למגוון רחב של סגנונות ופונקציונליות שמתבטאת בחלקים ניתנים להחלפה. קו מוצרי החברה כולל: אוזניות על אוזן (On Ear), תוך אוזן (In Ear), קשת (Over Ear) חוטיות ואלחוטיות, מעמדים לאוזניות וחלקי חילוף.

היום אנו נתמקד בדגם MH30 המגיע עם שבע קומבינציות של צבעים: מתכת כסופה עם עור חום, מתכת אפורה עם עור שחור, מתכת כסופה עם כחול, מתכת שחורה עם עור שחור, מתכת כסופה עם עור לבן ומתכת אפורה עם עור אלקנטרה.

פרטים טכניים

 • סוג אוזניות: קשת
 • גודל אלמנט שמע: 40 מ"מ
 • התנגדות: 32Ohm
 • רגישות: 108dB
 • טווח תדרים: 5hz – 25,000hz
 • כבל: אחד 2 מטר ושני 1.25 מטר
 • מיקרופון :כלול בכבל
 • משקל: 260 גרם
 • מחיר: 330 דולר

האריזה ומה בפנים

האוזניות מגיעות בתוך קופסת קרטון לבנה עם תמונות של האוזניות ופירוט התכונות העיקריות. אחרי ששולפים את העטיפה החיצונית, מתגלה קופסא שחורה אלגנטית עם מכסה. כאשר פותחים את המכסה ניתן לראות את האוזניות מונחות על ספוג דחוס יחד עם קופסא עגולה קטנה.

MH30 - קופסא MH30 - קופסא

 

בתוך הקופסא העגולה יש מתאם 6.5 מ"מ, כבל אחד באורך 2 מטר וכבל שני עם שלט ומיקרופון באורך 1.25 מטר. כאשר שולפים את הספוג מגלים גם נרתיק בד יחד עם מדריכים למשתמש.

MH30 - קופסא MH30 - קופסא

מבט על האוזניות

ישנה חשיבות רבה לפרטים ב-MH30. קשת הראש של האוזניות גמישה בדיוק במידה ועור אמיתי מרפד את שני צדדיה. בסוף הקשת יש מעיין מוט אלומיניום המתחבר לכריות האוזניים ובצדו יש חוגה בעלת 4 דרגות כיוון.

MH30 - חוגה

הצד החיצוני של כל אוזניה נראה כמו גיירוסקופ, דבר המקנה להם מראה מודרני – רטרו. כריות האוזניים עשויות גם כן מעור אמיתי נעים מאוד למגע. ניתן אפילו לשלוף ולהחליף את הכריות בזכות שלושת המגנטים הממוקמים בכל צד.

MH30 - מגנטים

בכל אוזניה יש חיבור לכבל דבר העוזר למי שרוצה לשים את הכבל בצד ימין או שמאל וגם אם רוצים לחבר זוג אוזניות נוסף אפשר לחבר אותם לאוזניה השנייה וליהנות מאותו מקור מוסיקה יחד עם עוד אדם.

MH30 - אוזניות

השלט

בקופסת העור הקטנה ניתן למצוא שני כבלים. כבל אחד באורך 2 מטר וכבל שני עם שלט ומיקרופון באורך 1.25 מטר. בדרך כלל המיקרופון נמצא על השלט של האוזניות אך במקרה שלנו זה שונה. המיקרופון נמצא כיחידה נפרדת מהשלט קרוב יותר לפה, דבר העוזר לצד השני לשמוע אותנו טוב יותר. המיקרופון, השלט וחיבורי הכבלים עשויים מאותו אלומיניום כמו האוזניות וקצות הכבלים מצופים נחושת. השלט עובד במלואו עם מכשירי אפל אך עם אנדרואיד ניתן רק לנגן, לעצור ולהעביר שיר קדימה.

MH30 - שלט

המיקרופון

בשיחות טלפון וסקייפ חברי שמעו אותי בצורה ברורה וצלולה. במכשירי אייפון ניתן לענות לשיחות ולשלוט על עוצמת השמע אך עם מכשירי אנדרואיד ניתן רק לענות לשיחות. אם המיקרופון לא נוח לכם בצד שמאל ניתן לחבר אותו לאוזניה הימנית.

נוחות

כריות האוזניים עשויות מעור אמיתי ובתוכם ספוג זיכרון מוצק אך אוורירי. שמתי לב שכריות האוזניים מעט קטנות מה- Bowers & Wilkins P7 אך אין זה אומר שהן לוחצות על האוזניים. למרות הצורה העגולה שאינה מכסה את כל האוזן עדיין קיים סינון רעשים חיצוני פסיב מסוים. כל אוזניה מסוגלת לזוז על ציר של 90 מעלות ולזוז על ציר אנכי בעל 4 דרגות. למרות שהאוזניות שוקלות 260 גרם, לא הרגשתי אי נוחות גם לאחר זמן רב של שימוש.

MH30 - נוחות

שימוש במוזיקה

אוזניות סגורות מתאפיינות בצליל פחות רחב ואוורירי מאוזניות פתוחות, המוסיקה נשמעת כאילו בתוך הרעש שלנו ולא סביבנו. מצד שני אוזניות סגורות מאפשרות לשמוע מוסיקה בעוצמה גבוהה בלי להפריע לסובבים אותנו, מסננות רעשים חיצוניים (כ-10db) ובעלות בס הדוק יותר.

אז איך נשמעות ה-MH30? הבס נשמע הדוק אבל חסר קצת נפח בעוד התחום הגבוה והבינוני של הצליל היה צלול מאוד. ל-MH30 יש טווח אמצע נעים יותר מאשר ל-B&W P7 אך מתאפיין בפחות באס ממנו. כמו כן, ה-MH30 הרגישו יותר מפורטות וה-P7 יותר צרות.

מוסיקת רוק היא הנקודה החזקה של האוזניות, כל שיר נתן חוויה מאוד נקיה ובועטת עם ריפים הדוקים ובמת סאונד עוטפת. שירי פופ נשמעו מצוין עם דגשים במקומות הנכונים, שירי היפ הופ לא הרגישו בבית מפני שהיה חוסר בבס נמוך, ג'אז נשמע טוב למדי בזכות הפרדת צלילים ובמה רחבה.

בהשוואה ל-MH40 ה-MH30 פחות נוחות מפני שהן מסוג על- אוזן ולא מסביב לאוזן, הבס פחות עמוק והסאונד שלהן פחות שקוף ומרגש. מצד שני, הסאונד של ה-MH30 מרגיש חם יותר, הן קלות הרבה יותר וגם זולות יותר.

סיכום

כמו ב-MH40, הושקעה מידה רבה של תכנון וכיוונון האוזניות, איכות הבניה מצוינת ונותנת הרגשה של יוקרה, נוחות גבוהה ועמידות לאורך זמן.

בצד המוסיקלי ה-Master and Dynamic MH30 מצליחות לגעת בצורה נכונה בהרבה מקומות. איכות השמע מצוינת וישנה במת סאונד רחבה ונעימה. נהניתי מאוד להקשיב למוסיקה והיה לי נוח מאוד להשתמש בהן שהייתי מחוץ לבית. אנשים שאוהבים לשמוע היפ הופ וראפ יצטרכו לחפש חלופה אחרת אבל יתר הסגנונות נשמעו נהדר.

יתרונות

 • איכות שמע מצוינת
 • איכות בניה מעולה
 • חומרים איכותיים
 • שלט ומיקרופון נשלפים
 • מתקפלות
 • עובדות עם כל מכשיר נייד

חסרונות

 • מחיר
 • משקל