מדריך ספינר – כל מה שאתם צריכים לדעת

spinner-main

הספינר הוא הטרנד הכי לוהט היום, הוא מגיע בכל מיני צורות וגדלים וכל הילדים מחפשים אותו בחנויות הצעצועים ובאינטרנט. הספינר החל את דרכו לפני כשש שנים כאביזר שמסייע בטיפול בהפרעות קשב וריכוז (דבר שנוי במחלוקת עד היום). הצורה הנפוצה ביותר היא של משולש עגלגל שאוחזים במרכזו ומסובבים אותו ומשחקים איתו בכל מיני דרכים. במדריך זה נסביר איך עשוי הספינר, איך הוא עובד ובסוף נמליץ על מספר ספינרים מקצועיים וגם ספינרים טובים ולא יקרים. נתחיל בליבו של הספינר שנקרא מיסב.

מהו מיסב?

המיסב הוא החלק אשר נמצא במרכז הספינר ואחראי על סיבובו. המיסב בנוי משלושה חלקים עיקריים: שתי טבעות וכדורים ביניהם. הכדורים למעשה נוגעים בשתי הטבעות וכאשר החיכוך גדול מהירות הסיבוב וזמן הסיבוב של הספינר פוחתת וכאשר החיכוך קטן מהירות הסיבוב וזמן הסיבוב גדל. בשוק יש מספר סוגי מיסבים ואנו נדבר בסעיף הבא על כל סוג וסוג.

מיסב

סוגי מיסבים

  • מיסב מתכת – באנגלית Metallic Bearing. אלו מיסבים נפוצים מאוד, כל חלקי או רוב חלקי המיסב עשויים ממתכת. בדרך כלל המתכת היא פלדה, אלומיניום או ברזל. המיסב המתכתי זול, אך כבד, רועש ועלול להתמלא בחלודה. חבילה של 5 מיסבי מתכת אפשר למצוא כאן.
  • מיסב היברידי – באנגלית Hybrid Bearing. זהו מיסב שבו הכדורים הם כרמיים והטבעות ממתכת. המיסב ההיברידי יחסית יקר אך הוא טוב יותר ממיסב מתכתי מפני שהוא עמיד לחלודה, פחות רועש ופחות רועד. מיסב היברידי איכותי אפשר למצוא כאן.
  • מיסב כרמי – באנגלית Ceramic Bearing. זהו מיסב איכותי שנפוץ מאוד בספינרים באיכות טובה ובדרך כלל היצרן מדגיש את המילה קרמי בתיאור המוצר. המיסב הכרמי יקר אך הוא קל, עמיד לחלודה, שקט ויש לו פחות רעידות ממיסבים אחרים. מיסב קרמי איכותי אפשר למצוא כאן.
  • מיסב פלסטי – באנגלית Plastic Bearing. זהו המיסב הפשוט ביותר ולא מומלץ לשימוש מפני שהחיכוך גבוה והתוצאה לא טובה.

איך לסובב ספינר?

החדשות הטובות הן שאין דרך לא נכונה לסובב ספינר. לכל אדם יש את הצורה הכי נוחה וטבעית שלו לסובב והיא הטובה ביותר אז אל תהיו מתוסכלים אם לכם מצליח פחות מחבריכם. לפניכם מספר דרכים שכדאי לכם לנסות אם לא מצאתם את הדרך שמתאימה לכם או שסתם בא לכם לנסות דרכים חדשות:

ספין בסיסי

הדרך הבסיסית ביותר היא לאחוז במרכז הספינר בעזרת הבוהן והאצבע, לתפוס ביד שניה בפינה של הספינר ולדחוף אותו כלפי מטה.

 

ספין פליק

דרך בסיסית נוספת בעזרת יד אחת בלבד. החזיקו את מרכז הספינר בעזרת האצבע והבוהן ותתנו "פליק" עם אצבע האמה.

 

ספין פליק הפוך

כמו הפליק הרגיל רק הפוך. החזיקו את מרכז הספינר בעזרת האצבע והבוהן ומשכו בחוזקה את הספינר עם אצבע האמה.

סוגי ספינרים

כולם מכירים את הספינר המשולש הבסיסי אשר עשוי מפלסטיק בכל מיני צבעים, אך ישנם כבר סוגים מתקדמים יותר של ספינרים אשר עשויים מחומרים אחרים ומצורות שונות ומשונות. האתר המכיל את המגוון הגדול ביותר של ספינרים הוא FastTech, להלן ספינרים מקצועיים ומתחתיהם הספינרים הזולים וגם טובים שמוצאים באתר.

ספינרים מקצועיים

ספינר מפלדה

ספינר פלדה

ספינר מטיטניום של VOLLSION

vollsion

ספינר מפלדה וגלגלי שיניים

9gear

ספינר נחושת וטיטניום של חברת CooYoo

cooyoo

ספינרים פשוטים וטובים

ספינר משושה מנחושת

spinner-shesh

ספינר כפול מאלומיניום

spinner-two

ספינר כדורים מאלומיניום

spinner-balls

ספינר משולש עם מטבעות

spinner-coins

ספינר משולש מסגסוגת

spinner-gold