Rocketbook Wave – ביקורת של מחברת חכמה הנמחקת במיקרוגל!

rocketwave-main

Rocket Innovations היא חברה אמריקאית אשר השיקה שנה שעברה קמפיין באתר מימון ההמונים Indiegogo. המוצר הראשון אותו השיקה באתר נקרא Rocketbook Wave והוא הצליח לגייס יותר ממיליון דולר מקרוב ל-25 אלף תומכים.

מפרט

 • גודל סטנדרטי: 8.5 אינץ' על 9.5 אינץ'
 • גודל קומפקטי: 6 אינץ' על 8.9 אינץ'
 • מספר דפים: 80
 • סוג שורה: רשת מנוקדת
 • סוג דף: נייר נטול חומצה
 • סוג כריכה: פרופילן
 • בטוח לשימוש במיקרוגל
 • ניתן לשימוש רב פעמי
 • מחיר: 27 דולר

דפים חכמים

ה-Rocketbook Wave היא למעשה מחברת חכמה. כל דף מכיל קוד QR אשר מאפשר לאפליקציה הייעודית לדעת את מספר הדף. היתרון בכך הוא שלא משנה הסדר שבו סורקים את המחברת הסדר תמיד ישאר נכון. מסביב לכל דף ישנה מסגרת כהה ובזכות זאת האפליקציה יודעת לתחום את הדף הסרוק בצורה מדויקת בלי קשר לרקע. מפני שהחברה רצתה שהמשתמשים יהנו מכל העולמות היא דאגה למבנה של רשת של נקודות במקום לבחור במבנה של מחברת משובצת או שורות.

rocketbook-QR

הטכנולוגיה

למעשה הייחוד המרכזי של המחברת היא בעט ולא בדפים. עטי Pilot FriXion מכילים דיו רגיש לטמפרטורה וכאשר הוא מגיע ל-60 מעלות הוא משנה את צבעו לשקוף. לכן טכנית הדפים אינם נמחקים אלא הדיו שבהם הופך לשקוף. תכונה נוספת של הדיו הוא שלמרות שהוא הופך לשקוף עדיין אפשר לכתוב עליו מחדש. החברה מצהירה שכמות השימושים במחברת תלויה בסוג השימוש אך הממוצע הוא 5 פעמים.

Pilot-Frixion

שימוש

כותבים במחברת בעזרת עט מסוג Pilot FriXion ובסיום מעלים את הדפים הכתובים לענן על ידי האפליקציה של Rocketbook. לאחר שכל החומר מגובה בענן ורוצים למחוק את המחברת לגמרי מניחים אותה במיקרוגל. להלן הוראות השימוש במיקרוגל:

 1. המיקרוגל חייב להכיל מגש זכוכית מסתובב שיכיל את המחברת בלי שתגע בקירות המיקרוגל
 2. ממלאים כוס כ-3/4 מים
 3. מניחים את הכוס במרכז המחברת על העיגול הכחול
 4. מפעילים את המיקרוגל ל-30 שניות
 5. כאשר הסמל "WAVE" התבהר הפעולה הסתיימה
 6. הופכים את המחברת וחוזרים על שלבים 4 ו-5
 7. מוציאים את המחברת ומניחים לה להתקרר כ-3 דקות
 8. כאשר הלוגו חוזר להיות כחול כהה ניתן להשתמש מחדש

שבעת הסמלים

שבעת הסמלים מתחת לכל דף הם למעשה כפתורים וירטואליים לארגון השימוש בענן. על המשתמש לשייך כל סמל לאחסון הענן שבו הוא משתמש או אפילו לספריה מסוימת בתוך אותו ענן. כל מה שדרוש הוא לסמן את הסמל במחברת בעזרת העט. ניתן לשייך לשירותי ענן רבים כגון: Dropbox ,Evernote ,Google Docs ,iCloud ,Box ,Slack ,OneNote או לאימייל.

rocketbook-symbols

האפליקציה

האפליקציה זמינה ב-Google Play וב-Apple Store, אני השתמשתי בגרסת האנדרואיד. בתחתית האפליקציה ישנם שלוש לשוניות. לשונית הסריקה מפעילה את המצלמה ומצלמת את הדף בצורה ערוכה ויפה למראה, סוגי הקבצים הנתמכים כרגע הם PNG או PDF. לשונית ההיסטוריה מציגה את כל הסריקות. לשונית המיקום מאפשרת לשייך את שבעת הסמלים לשירותי אחסון הענן. אם הייתה אפשרות של עריכה לאחר סריקה זה היה עוזר מאוד, אך מאחר וזו אפליקציה אני משאר שהחברה תעדכן אותה ותוסיף אופציות.

rocketwave-android

תחת אפשרויות מתקדמות ישנן אופציות נוספות העוזרות למסמך להראות טוב יותר. הראשונה נקראת Enhancement Level והיא אחראית על סילוק רשת הנקודות שנמצאת בכל דף ודף. השנייה נקראת Icon Sensativity אשר אחראית על רמת הרגישות של זיהוי הסמלים בתחתית הדף. האפשרות השלישית נקראת Print Page Timeout ובעזרתה אפשר לקבוע את זמן ההמתנה בין צילום הדפים לקובץ PDF. האפשרות הרביעית נקראת Debug Mode והיא נועדה לשליחת אינפורמציית מטא בנוסף לתמונה. ישנן גם שלוש אפשרויות צילום המתקדמות. בראשונה ניתן לבחור ברזולוציית הצילום. השנייה מאפשרת בחירה באוטו-פוקוס רגיל, אגרסיבי או לפי נגיעה במסך. האפשרות האחרונה היא Antibanding ובעזרתה ניתן להעלים קווים אופקיים שמופיעים בתדרים מסוימים במצלמה.

rocketbook-result

סיכום

אני נהניתי מאוד מהחוויה של ה-Rocketbook Wave. גם לאחר שימוש ממושך המחברת החזיקה מעמד יפה מאוד. סרקתי דפים רבים ל-Google Drive ולאימייל שלי והאפליקציה תמיד עבדה בצורה מהירה ואמינה. דבר קטן שהפריע לי הייתה תופעת ה-"Ghost Writing" כלומר שלעיתים ניתן לראות את מה שהיה כתוב קודם לכן באותו דף, דומה למצב של מחברת שנמחקה במחק אך עדיין ניתן לראות את החריטה של הכתיבה הראשונית. לזכותה של האפליקציה התופעה הזו לא נראית לאחר סריקה. ה-Rocketbook Wave נמכרת ב-27 דולר ולדעתי זו השקעה טובה למי שרוצה מחברת חכמה ומדליקה לשימוש יום יומי.

יתרונות

 • ניתן לגבות את כל הדפים בקלות בשירותי ענן
 • ניתן למחוק את כל המחברת בעזרת מיקרוגל
 • ידידותי לשימוש
 • זול

חסרונות

 • מספר מחיקות בעזרת המיקרוגל מוגבל
 • חסרים כלי עריכה באפליקציה