Rocketbook Everlast – ביקורת של מחברת חכמה הנמחקת במים!

everlast-main

Rocket Innovations היא חברה אמריקאית אשר השיקה שנה שעברה קמפיין באתר מימון ההמונים Indigogo. המוצר הראשון אותו השיקה באתר נקרא Rocketbook Wave והוא הצליח לגייס יותר ממיליון דולר מקרוב ל-25 אלף תומכים. ב-2017 החברה השיקה מוצר חדש בשם Rocketbook Everlast. ה-Everlast שבר את שיאי המימון של ה-Wave והגיע לסכום של יותר מ-1.8 מילון דולר מקרוב ל-30 אלף תומכים.

מפרט

  • גודל סטנדרטי: 8.5 אינץ' על 11 אינץ' ו-32 דפים
  • גודל קומפקטי: 6 אינץ' על 8 אינץ' ו-36 דפים
  • סוג שורה: רשת מנוקדת
  • סוג דף: נייר סינטטי
  • סוג כריכה: פרופילן
  • ניתן לשימוש רב פעמי
  • מיוצר בארה"ב
  • מחיר: 36 דולר

דפים חכמים

ה-Rocketbook Everlast היא למעשה מחברת חכמה דומה מאוד ל-Rocketbook Wave. כל דף מכיל קוד QR אשר מאפשר לאפליקציה הייעודית לדעת את מספר הדף. היתרון בכך הוא שלא משנה הסדר שבו סורקים את המחברת הסדר תמיד ישאר נכון. מסביב לכל דף ישנה מסגרת כהה ובזכות זאת האפליקציה יודעת לתחום את הדף הסרוק בצורה מדויקת בלי קשר לרקע. מפני שהחברה רצתה שהמשתמשים יהנו מכל העולמות היא דאגה למבנה של רשת של נקודות במקום לבחור במבנה של מחברת משובצת או שורות.

הטכנולוגיה

ההיבט המיוחד של מחברת זו הוא השימוש הרב פעמי שלה. כמו ב-Rocketbook Wave חייבים להשתמש רק בסדרת עטי Frixion של פיילוט, אך בניגוד ל-Rocketbook Wave אשר נמחקת רק בעזרת מיקרוגל, ניתן למחוק דפים ב-Everlast בעזרת מטלית נייר לחה. כאשר שומעים שניתן למחוק את המחברת בעזרת מים עולה תחושה שמזכירה לוח כתיבה מפלסטיק, אך במקרה של ה-Everlast הנייר אינו נראה שונה או מרגיש שונה ממחברת רגילה.

Pilot-Frixion

שימוש

תהליך השימוש פשוט למדי – כותבים במחברת בעזרת עט מסוג Pilot FriXion ולאחר 15 שניות הדיו מתייבש. כאשר מסיימים מעלים את הדפים הכתובים לענן על ידי האפליקציה של Rocketbook. לאחר שכל החומר מגובה בענן ורוצים למחוק את המחברת פשוט עוברים על הדפים עם מטלית נייר לחה.

rocketbook-result

שבעת הסמלים

שבעת הסמלים מתחת לכל דף הם למעשה כפתורים וירטואליים לארגון השימוש בענן. על המשתמש לשייך כל סמל לאחסון הענן שבו הוא משתמש או אפילו לספריה מסוימת בתוך אותו ענן. כל מה שדרוש הוא לסמן את הסמל במחברת בעזרת העט. ניתן לשייך לשירותי ענן רבים כגון: Dropbox ,Evernote ,Google Docs ,iCloud ,Box ,Slack ,OneNote או לאימייל.

everlast-logos

האפליקציה

האפליקציה זמינה ב-Google Play וב-Apple Store, אני השתמשתי בגרסת האנדרואיד. בתחתית האפליקציה ישנם שלוש לשוניות. לשונית הסריקה מפעילה את המצלמה ומצלמת את הדף בצורה ערוכה ויפה למראה, סוגי הקבצים הנתמכים כרגע הם PNG או PDF. לשונית ההיסטוריה מציגה את כל הסריקות. לשונית המיקום מאפשרת לשייך את שבעת הסמלים לשירותי אחסון הענן.

תחת אפשרויות מתקדמות ישנן אופציות נוספות העוזרות למסמך להראות טוב יותר. הראשונה נקראת Enhancement Level והיא אחראית על סילוק רשת הנקודות שנמצאת בכל דף ודף. השנייה נקראת Icon Sensitivity אשר אחראית על רמת הרגישות של זיהוי הסמלים בתחתית הדף. האפשרות השלישית נקראת Print Page Timeout ובעזרתה אפשר לקבוע את זמן ההמתנה בין צילום הדפים לקובץ PDF. Debug Mode מיועד לשליחת אינפורמציית מטא בנוסף לתמונה. ישנן גם שלוש אפשרויות צילום המתקדמות. בראשונה ניתן לבחור ברזולוציית הצילום. השנייה מאפשרת בחירה באוטו-פוקוס רגיל, אגרסיבי או לפי נגיעה במסך. האפשרות האחרונה היא Antibanding שבעזרתה ניתן להעלים קווים אופקיים שמופיעים בתדרים מסוימים במצלמה.

rocketwave-android

סיכום

אני נהניתי מאוד מהחוויה של ה-Rocketbook Everlast. המחברת מחזיקה מעמד יפה מאוד ללא כל סימן של שחיקה. סרקתי דפים רבים ל-Google Drive ולאימייל שלי והאפליקציה תמיד עבדה בצורה מהירה ואמינה. דבר קטן שהפריע לי הייתה תופעת ה-"Ghost Writing" כלומר שלעיתים ניתן לראות את מה שהיה כתוב קודם לכן באותו דף, דומה למצב של מחברת שנמחקה במחק אך עדיין ניתן לראות את החריטה של הכתיבה הראשונית. לזכותה של האפליקציה התופעה הזו לא נראית לאחר סריקה. ה-Rocketbook Everlast נמכרת ב-34 דולר ולדעתי זו השקעה טובה למי שרוצה מחברת חכמה ומדליקה לשימוש יום יומי.

Loading Facebook Comments ...