DMC DM1 + Money Clip v2.1 Titanium – ביקורת של ארנק וקליפ לשטרות מטיטניום

dm-1-main

חברת Decadent Minimalist קמה בשנת 2014 בסן פרנסיסקו מתוך קמפיין גיוס המונים באתר Kickstarter. הקמפיין הצליח לגייס יותר מ-519,000 דולר מ-4,013 תומכים. מייסד החברה, אריק מון מתאר את הארנקים שלהם כ-"ארנקים מימליסטים אמיתיים אשר עברו עיבוד שבבי מבלוק של אלומיניום, ניקל או טיטניום". היום נעשה ביקורת לארנק מדגם DM1 – Titanium ולקליפ לשטרות מדגם Titanium Money Clip v2.1 שניהם עשויים מטיטניום.

אריק מון מספר איך הוא הגיע להשיק קמפיין קיקסטרטר:

"בזמן שהייתי סטודנט באוניברסיטת סטנפורד לקחתי שיעורי הנדסת מכונות שעודדו את התלמידים לפתור בעיות עולם עכשוויות. זכרתי שתמיד כאב לי הגב בגלל שארנק העור העבה שלי ישב בכיס האחורי שלי. אמנם ללכת עם הארנק בכיס הקדמי פתר את הבעיה אבל עדיין זה לא היה נוח וזה נראה גם לא טוב. לבסוף החלטתי לעצב את הארנק המינימליסטי האולטימטיבי. רציתי ארנק דק, קטן, נוח לשימוש ושיאכסן את כל הכרטיסים שלי. לא הייתי מרוצה מכל הארנקים הכביכול מינימליסטים שיש בשוק, הרעיון שלקחת מתכת יפה ולשלב בה רצועות וולקרו או גומי נראה לי פשוט לא מתאים. אני שמתי לי כמטרה להימנע מחלקים מיותרים כמו ברגים, מסמרים, צירים, מגנטים וכדומה."

dm-1-box

dm-1-unbox

Decadent Minimalist מציעים את ארנק ה-DM1 בשלוש וריאציות:

  • DM1 Aluminum – הארנק הראשון של החברה. מיוצר מבלוק של אלומיניום תעופתי מסוג 7075-T6. לאחר העיבוד השבבי הארנק עובר ציפוי אשר מקנה לו עמידות ואפשרות לבחירה בין צבעים רבים. כמו יתר הארנקים הוא מגיע בשלושה גדלים – 8,4 ו-12 כרטיסים. מחיר ה-4 וה-8 כרטיסים הוא 69 דולר וה-12 עולה 89 דולר.
  • DM1 Nickel – התחיל את דרכו כבלוק של אלומיניום תעופתי מסוג 6061-T6. לאחר העיבוד השבבי הארנק עובר ליטוש עד שהוא מבריק כמראה. לסיום הארנק עובר תהליך של 17 שלבים כדי לצפות אותו בניקל בגימור כסוף. מחיר ה-4 וה-8 כרטיסים הוא 89 דולר וה-12 עולה 99 דולר.
  • DM1 Titanium – נוצר מעיבוד שבבי של בלוק מ-99.5% טיטניום טהור, שנקרא גם טיטניום תעופתי סוג 2. טיטניום נחשב כ"מתכת האלים" מכיוון שהוא עמיד לחלודה ובעל יחס של חוזק לדחיסות הגבוה ביותר בטבלת האלמנטים. בנוסף, טיטניום נראה כל כך טוב שהוא לא דורש שום ליטוש סופי. ה-DM1 Titanium הוא הארנק החזק והעמיד ביותר מתוך השלושה. מחיר ה-4 וה-8 כרטיסים הוא 139 דולר וה-12 עולה 149 דולר.

dm-1-fronts

ארנקי Decadent Minimalist מיוצרים מבלוק יחיד של מתכת בלי שום תוספות. כלומר המוצר הסופי עמיד וחזק מאוד מאחר ואין צירים או חיבורים. ה- DM1 Titanium נראה פשוט ואלגנטי, יש לו בסך הכל שלוש צלעות והוא קצת יותר גדול מכרטיס אשראי. שמכניסים כרטיסים עד הסוף ניתן לשמוע קליק וכך ניתן לדעת שהם יושבים בבטחה. ניתן גם לבחור גימור מוברש, משופשף או מצופה בצבע שחור. אם תרצו תוכלו גם לבחור להוסף חריטה בחזית הארנק עם כל טקסט שתרצו בחינם.

dm-1-card

העיצוב הפתוח מאפשר לכרטיס העליון והתחתון להיות חשופים ואז ניתן להשתמש בהם בלי צורך להוציא אותם כלל ומפני שאין הגנת RFID אין צורך להוציא את כרטיסי הקרבה. הכרטיסים שבאמצע נראים פחות קלים להוצאה, אך למעשה די קל לדפדף ביניהם ולדחוף אותם החוצה כפי שניתן לראות בסרטון מהקמפיין:

ה-DM1 Titanium ושני הארנקים האחרים בעלי אותם מידות. האורך הוא 8.9662 ס"מ והרוחב 6.0452 ס"מ. העובי הוא 5.8 מ"מ ל-4 כרטיסים, 9.6 מ"מ ל-8 כרטיסים ו-12.9 מ"מ ל-12 כרטיסים. משקל הארנק תלוי בעוביו, 20 גרם ל-4 כרטיסים, 31 גרם ל-8 כרטיסים ו-42 גרם ל-12 כרטיסים.

dm-1-clip

אם אתם רוצים לאכסן שטרות בארנק, החברה מציעה קליפ לכסף מטיטניום שנכנס לתוך ה-DM1 כמו כרטיס ומוסיף רק 6.35 מ"מ לעובי הכללי של הארנק. הקליפ אינו כולל ברגים, צירים, מגנטים, רצועות או גומי. ה- DMC Titanium Money Clip v2.1 עשוי מטיטניום תעופתי סוג 5 ועולה 49 דולר. אם הקליפ הזה יקר לכם מדי החברה מציעה גם קליפ מפלדה שעולה 29 דולר בלבד.

dm-1-clip-front

Decadent Minimalist מציעים גם כרטיס מקרבון אשר חוסם RFID ב-20 דולר לכרטיס יחיד או 30 דולר לזוג. את הכרטיס מכניסים לחזית ארנק ה-DM1 ובכך למעשה מגנים על כל הכרטיסים שבארנק מגניבת RFID וגם מסתירים את הכרטיס שנמצא בחזית הארנק. החברה מציעה גם קיט למינציה לכרטיסים שאיתו ניתן לעטוף כרטיס נייר או בשביל להגן על כרטיס פלסטיק קיים. הקיט מכיל זוג כרטיסי למינציה קשיחים ועולה 5 דולר.

אחרי שהשתמשתי בארנק ובקליפ זמן רב אני יכול להעיד שבסך הכל נהניתי מהשימוש. כפי שנראה בסרטון מהקמפיין, כדי להוציא כרטיס מהמרכז צריך לדחוף את כולם טיפה החוצה ואז צריך ללחוץ קדימה את הכרטיס שרוצים. ללא ספק זה דורש קצת אימון כדי לעשות זאת בזריזות, אך ברגע שמבינים את הטריק זה די פשוט.

לסיכום

לאחר מספר חודשי שימוש הארנק הצליח לשמור על כל מאפייניו. אין שום שריטה או סדק, האחיזה על הכרטיסים לא השתחררה והקליפ עדיין מחזיק את השטרות במקום. למעשה אין לי שום דבר שלילי להגיד על הארנק, מרוב שהוא פשוט ובסיסי אין כל כך מקום לבעיות. ה-DM1 מצליח להרשים גם מבחינה חיצונית, בכל מקום שהוצאתי אותו מהכיס אנשים התעניינו לדעת מה אני מחזיק וממש אהבו את המראה ואת החריטה האישית. המחיר של ה-DM1 Titanium לא יתאים לכל אחד, אך החברה מציעה את אותו ארנק במקום מטיטניום מאלומיניום בחצי מחיר.