Chipolo – מכשיר מעקב קטן וחכם

chipolo-iphone

אנשים מאבדים את המפתחות, הארנקים והפריטים האישיים שלהם מאז שפריטים אלו הומצאו. לעזרתנו מגיעה חברת Chipolo אשר מייצרת מכשירי מעקב קטנים הידועים גם כמוצאי מפתחות. מכשירים אלו מאפשרים למשתמש בעזרת אפליקציה אשר מתקינים בטלפון למצוא למעשה כל פריט, ממפתחות וארנק עד לכלב או חתול. היום נדבר על שני מכשירי מעקב מתקדמים, ה-Chipolo Classic וה-Chipolo Plus.

מפרט טכני (Plus\Classic)

 • טווח קליטה: 60 מטר
 • טווח תדר: 2402 עד 2480 מגה-הרץ
 • צבע: מגוון של 6 מול 7 ב-Plus
 • עוצמת צליל: 92 דציבלים מול 100 ב-Plus
 • סוללה: CR2025 ניתנת להחלפה ב-Classic וקבועה ב-Plus
 • עמידות למים: אין ב-Classic יש ב-Plus
 • זמן סוללה: 6 חודשים ב-Classic ושנה ב-Plus
 • עובי: 5 מ"מ ב-Classic מול 5.9 ב-Plus
 • קוטר: 3.5 ס"מ ב-Classic מול 3.7 ס"מ ב-Plus
 • אפליקציה לאנדרואיד: מגרסה 4.4
 • אפליקציה ל-iOS: מגרסה 9
 • אחריות: שנה
 • מחיר: 25 דולר

עיצוב

הקופסא של Chipolo נראית פשוטה ומדליקה. מקדימה אפשר לראות את לוגו החברה והכיתוב "Find your Everything", תמונות של מפתח בצבע לבן, שלט משחקים בצבע צהוב, מטען בצבע ירוק, מצלמה בצבע אדום וארנק בצבע כחול. מאחור ניתן לראות את הפרטים הטכניים ואיזה צבע המכשיר אשר בפנים. ה-Chipolo Classic וה-Chipolo Plus נראים דומים מאוד. העיצוב פשוט וקולע למטרה, המכשיר עגול, עשוי מפלסטיק וזמין לרכישה בצבעים שונים אשר עוזר להתאים אותו לחפצים בצורה נאה.

chipolo-box-back

chipolo-box-front

איך זה עובד

האפליקציה אשר בטלפון מראה היכן המכשיר מעקב נמצא או איפה הוא נראה בפעם האחרונה. אם המכשיר נמצא במרחק אשר הבלוטות' יכול להגיע אליו (60 מטר במקרה שלנו) אפשר לבקש מהאפליקציה שתשלח לו פקודה לצפצף. קיימת גם אפשרות הפוכה, כדי למצוא את הטלפון כל מה שצריך לעשות הוא ללחוץ על המכשיר פעמיים ואז הטלפון יצפצף.

chipolo-front

ללא ספק המכשיר מאוד שימושי כדי למצוא חפצים מסביב ובתוך הבית, אך מה קורה כאשר הוא נמצא רחוק מהבית ורחוק מטווח הבלוטות? כמו חיישני מעקב אחרים ניתן להתגבר על בעיה זו בכמה דרכים. ראשית כל, מאחר והמכשיר והטלפון נמצאים בדרך כלל איתנו או בקרבתינו, האפליקציה אמורה לדעת היכן הייתה הפעם האחרונה שהמכשיר היה בקרבת הטלפון וכך תציג אותה על המפה. מה קורה אם המכשיר נגנב או זז מהנקודה האחרונה? כאן נכנסת קהילת המשתמשים לשימוש. כאשר ה-Chipolo נעלם, ניתן לסמנו כנאבד – ברגע זה עובר המכשיר למצב בו כל אחד עם האפליקציה של Chipolo יכול למצוא את המכשיר. ברגע שמישהו קלט את המכשיר האבוד האפליקציה תשלח מייל לבעלי המכשיר עם סימון המיקום במפה.

chipolo-back

ההבדל בין הדגמים

בניגוד ל-Chipolo Classic ה-Chipolo Plus עמיד למים, עוצמת הצפצוף שלו גבוהה יותר, יש לו סוללה המחזיקה שנה ולא ניתנת להחלפה (ב-Classic מחזיקה 6 חודשים אבל ניתנת להחלפה), הוא רחב ב-0.2 ס"מ ועבה ב-0.9 מ"מ מה-Classic, אך למרות ההבדלים מחיר ה-Chipolo Plus וה-Chipolo Classic זהה ועומד על 25 דולר. חשוב לציין שמכיוון שה-Plus הופך ללא שמיש כאשר הסוללה נגמרת, החברה מציעה תוכנית חידוש מיוחדת. האפליקציה מתריעה בפני המשתמש כאשר מגיע הזמן להזמין מכשיר וגם מציגה קוד הנחה של 50 אחוז. על המשתמש להיכנס לאתר ולהזמין Chipolo חדש בעזרת הקוד. ה-Chipolo יגיע יחד עם מעטפה ששולמה מראש בשביל להחזיר לחברה את ה-Chipolo הישן.

chipolo-open

האפליקציה

אני השתמשתי בגרסת האנדרואיד של האפליקציה של Chipolo אשר נראית נקיה ומעוצבת היטב. במסך הראשי ניתן לבחור בין לראות איזה מכשיר מעקב מחובר אלינו לבין איפה הוא במפה.

chipolo-app-first

כאשר בוחרים את המכשיר שלנו ניתן לשנות לו את השם, סגנון הצלצול ולאיזה חפץ הוא מחובר מתוך רשימה מגוונת של חפצים. בנוסף, ניתן לשתף את ה-Chipolo בין חברים ומשפחה על ידי הזמנה דרך האי-מייל ובכך למעשה ה-Chipolo הופך למכשיר מעקב אחרי אותו אדם שיש לו את המכשיר. אפשרות חשובה נוספת היא האפשרות להיכנס לאתר החברה לראות היכן נמצא הטלפון, לגרום לטלפון לצפצף וגם לשלוח לו הודעה.

chipolo-app-two

תוספת נחמדה אשר לא קשורה לחיפוש אך ללא ספק שווה אזכור היא האפשרות להשתמש ב-Chipolo כשלט סלפי. כל מה שצריך לעשות הוא ללחוץ בתפריט האפליקציה על “Take Selfie”, למקם את המצלמה איך שרוצים וכאשר מוכנים יש ללחוץ על ה-Chipolo פעמיים והטלפון יצלם.

chipolo-app-selfie

סיכום

ישנם מכשירי מעקב רבים מאוד בשוק עם מחירים הנעים מדולרים בודדים עד עשרות דולרים. המגוון הרחב שמתעורר רק עוזר לצרכן לבחור בדיוק מה שמתאים לו. Chipolo נותנים לנו את הבחירה לבחור בין ה-Chipolo Classic הפרקטי עם הסוללה המתחלפת לבין ה-Chipolo Plus העמיד למים ובעל הצפצוף החזק יותר. אני מתאר לעצמי שיש אנשים אשר ישמחו לקנות את שני הסוגים כאשר ה-Classsic יתחבר לחפץ שלא חשוף למים כגון מכוניות ואת ה-Plus לכלב או אופניים למשל. בסופו של דבר שני הדגמים עשו עבודה מעולה במציאת החפצים והטלפון שלי. אם הייתי צריך לבחור ביניהם הייתי בוחר ב-Classic רק בגלל שניתן להחליף בו סוללה. אם ברצונכם לרכוש את המוצר שימו לב שככל שקונים יותר יחידות ככה החברה נותנת הנחה גדולה יותר.

chipolo-plus-classic