TrackR Pixel – מכשיר מעקב זעיר לאיתור חפצים אבודים בביקורת

TrackR_pixel-main

אנשים מאבדים את המפתחות, הארנקים והפריטים האישיים שלהם מאז שפריטים אלו הגיעו לעולם. בניגוד לאבותינו שהיו צריכים לנקוט בצעדים מיושנים כמו לחשב צעדים אחרונים או לגייס את כלביהם למצוא לפי הריח, אנחנו יכולים לפנות אל הטכנולוגיה המודרנית כדי למצוא את הפריטים הללו ביתר קלות. קיימים כיום מכשירי מעקב רבים ושונים שנועדו למצוא את חפצינו האבודים, חלקם טובים יותר חלקם טובים פחות. בעבר סקרנו את ה-TrackR Bravo, אחד החיישנים הראשונים והמפורסמים בשוק. היום חברת TrackR נתנה לנו הזדמנות לבדוק את המכשיר החדש שלהם בשם TrackR Pixel.

מפרט טכני

 • טווח: 30 מטר
 • קוטר: 2 מ"מ
 • עובי: 6 מ"מ
 • משקל: 4 גרם
 • סוללה: CR2016
 • חיבור: בלוטות' 4.0
 • צבעים: מגוון של 8 צבעים
 • חיי סוללה: בין חצי שנה לשנה
 • חוזק צילצול: 90 דציבלים
 • עמידות למים: בעזרת כיסוי שנקנה בנפרד
 • מחיר: 24.99 דולר

הקופסא ומה בפנים

בחזית הקופסא ניתן לראות את לוגו החברה, הסלוגן “Lost it? Find it!”, את ה-TrackR Pixel מחובר לתיקים ומזוודות ומספר תכונות עיקריות. בצד האחורי רואים מספר תכונות כגון צבעים מרובים, לדים, חיבור לכל דבר ושיתוף במשפחה. בתוך הקופסא נמצא את ה-TrackR Pixel ומדריך למשתמש. החברה גם שלחה לנו סוללות, מחזיק מפתחות יוקרתי ונרתיק גומי שמאפשר עמידות למים.

Trackr-Pixel-unbox

 

עיצוב

ה-TrackR Pixel הוא מכשיר מעקב (או חיישן בלוטות') אשר עוזר למצוא את חפצינו האבודים בעזרת אפליקציה, צלצול ותאורה מהמכשיר עצמו. החיישן נראה כמו דסקית בגודל מטבע שבקצה שלה לולאה. קוטרו 26.2 מ"מ, עוביו 5.6 מ"מ ומשקלו 4 גרם. הוא למעשה קטן ממתחרהו ה-Tile אבל זהה במשקלו. ה-TrackR Pixel עובד עם מכשירים שתומכים בבלוטות' 4.0 עם מערכת הפעלה אנדרואיד 4.4 ומעלה או iOS גרסה 9 ומעלה.

Trackr-Pixel

הסוללה בחיישן היא מסוג CR2016 אשר ניתן למצוא אותה בנקל כמעט בכל חנות. ההבדל בין ה-Pixel ל-Bravo הוא ש-בBravo היה הרבה יותר קל לשלוף את הסוללה. במקרה של ה-Pixel צריך להפעיל הרבה כוח על שטח יותר קטן וזה לא נוח בכלל. למרבה המזל, תהליך זה מתבצע לעיתים רחוקות ככה שזה לא דיל-ברייקר. ה-TrackR Pixel לעומת זאת קל יותר, הרבה יותר קטן וקומפקטי, הוא בעל נורות לד וזמין ביותר צבעים (שחור, לבן, אפור, ירוק, כחול בהיר, כחול, ורוד ואדום).

Trackr-Pixel-open

 

האפליקציה והביצועים

האפליקציה בטלפון וה-TrackR עצמו יתריעו בעזרת צלצול מתי שהם מחוץ לטווח אחד של השני. לפי החברה הטווח הוא 30 מטר אך אם יש מכשולים כמו קירות בין המכשיר לטלפון הטווח יפחת. למשל אם תעזבו את החיישן עם המפתחות שלכם ותלכו למקום אחר עם הטלפון שלכם או להפך – שניהם יצלצלו. אם אתם לא רוצים את האפשרות הזו, אתם יכולים לבטל אותה באפליקציה. ניתן לשנות את הצלצול שמשמיע הטלפון שלכם לכל צליל אחר שקיים בו ובנוסף גם לשתף את ה-Pixel עם בני משפחה כך שגם הם ידעו היכן נמצא החיישן.

TrackR_pixel-alert

שכחתם איפה שמתם את הטלפון שלכם ובידכם ה-TrackR? לחצו עליו לחיצה ארוכה ואם הטלפון שלכם בטווח של 30 מטר ממנו הוא ישמיע צלצול. אם אינכם יודעים איפה ה-TrackR, ניתן להיכנס לאפליקציה ולראות במפה היכן הוא נמצא בזמן אמיתי או היכן הוא היה בטווח של הטלפון בפעם האחרונה. כדי למצוא אותו צריך רק ללחוץ באפליקציה על האייקון שלו והוא יצלצל ויאיר בעזרת הלד הבנוי בתוכו. מי שביניכם אשר גר בארה"ב ישמח לשמוע שהמכשיר יכול לעבוד יחד עם Alexa של אמזון כדי למצוא את הטלפון, אך לא את ה-TrackR.

TrackR_pixel-map

כאשר בחנתי את ה-TrackR שמתי לב שהעוצמה המוצהרת של 90 דציבלים בהחלט מספיקה כדי לשמוע אותו וקל מאוד למצוא אותו כאשר הוא בחדר אחר. ל-TrackR יש מספר תכונות מתקדמות אשר הופכות את השימוש בו ליותר מסתם חיישן. ניתן לקבוע אזורי Wi-Fi בטוחים אשר בהם החיישן והטלפון לא יתריעו על איבוד הקשר ביניהם. בעזרת קהילת ה-TrackR ניתן גם למצוא אותו כאשר הוא כבר לא בטווח של הטלפון בעזרת משתמשים אחרים שיש להם את האפליקציה, במצב זה אם מישהו עבר ליד החיישן שלכם – האפליקציה שלו תשלח התראה לטלפון שלכם עם המיקום שלו על מפת גוגל. אם אתם לא מעוניין להשתתף בקהילה ניתן לכבות את אפשרות זו באפליקציה.

TrackR_pixel-Crowd

סיכום

ה-TrackR Pixel הוא ללא ספק שיפור על הדגם הישן של החברה, הוא בעל צלצול חזק יותר, קל יותר, קטן יותר, נוח לחברו לחפצים קטנים, אינו מורגש בכיס או בארנק ויש לו לדים חזקים. שמירה על האופציה של הסוללה הנשלפת חשובה מעין כמוה מפני שלמעשה היא הופכת את המכשיר לרב פעמי אמתי, בניגוד למכשירים כמו ה-Tile שבהם אי אפשר להחליף סוללה. בנוסף, יש אפשרות להפוך את ה-Pixel לעמיד למים בזכות כיסוי הגומי (שנקנה בנפרד). לסיכום, אם חיפשתם את מכשיר המעקב הקטן ביותר עם אפשרויות כמו החלפת סוללה ועמידות למים ה-TrackR Pixel הוא כנראה האופציה הטובה ביותר בשוק כרגע.

יתרונות

 • קומפקטי מאוד
 • בעל תאורה
 • צלצול חזק

חסרונות

 • לעיתים לוקח זמן רב לאיתור במפה
 • לא נוח להוציא את הסוללה

Trackr-Pixel-color