EarDial – ביקורת של אטמי אוזניים חכמים

EarDial-earplug-main

כולנו יודעים שעם הגיל השמיעה שלנו הולכת ונחלשת. רובנו גם יודעים שהשתתפות במופעים ומסיבות רועשות רק יאיצו את התהליך משמעותית. אין זה חייב להיות כך, ישנם אטמי אוזניים כמובן. אבל ישנם אטמי אוזניים חכמים יותר כמו EarDial. חברת EarDial נוסדה מתוך קמפיין באתר מימון ההמונים KickStarter, שם השיקה אטמי אוזניים מיוחדים יחד עם אפליקציה כדי לאפשר לכם להגן על האוזניים מבלי לוותר על ההנאה.

מייסד החברה, חסוס קררה מספר מדוע הקים את החברה שלו "יום אחד חזרתי ממועדון עם אוזניים מצלצלות כל כך שרק לאחר מספר ימים הפסיקו לצלצל. מאוחר יותר למדתי שמשמעות הצלצולים היא שפגעתי תמידית בשמיעה שלי. מאותו יום והילך החלטתי שאני רוצה להגן על השמיעה שלי במועדונים והופעות. הבעיה שאטמי אוזניים רגילים יותר מידי בולטים וצבעוניים. לכן, הייתי צריך להמציא אטמים יותר דיסקרטיים." לאחר שהקמפיין הצליח במימונו החברה ייצרה אב טיפוס שנשלח לגרמניה לשם בדיקה על ידי מומחים בתחום. לאחר זמן לא רב החברה החלה לייצר באופן סדיר את ה-EarDial שגרף תשבחות מכל עבר.

EarDial-Box

EarDial-unBox

מדוע אתם צריכים אטמי אוזניים?

אם חזרתם הביתה עם צלצולים באוזניים אחרי מסיבה או מופע כנראה שסבלתם מטנטון (טיניטוס). טנטון הוא למעשה תחושה של צלילים בתוך האוזניים, ללא מקור צליל חיצוני ממשי. צלילים אלו לרוב נשמעים כמו זמזום, צלצול או רחש. הם יכולים להפריע באופן זמני או במצבים קשים לזמן רב. בכל מקרה, ברגע ששמעתם מוזיקה בעוצמת קול רבה מדי או למשך זמן רב מידי, הנזק עלול להיות בלתי הפיך. לפי איגוד הבריאות הבינלאומי 40% מכלל המתבגרים נמצאים בסכנה לפגוע באוזניים שלהם בגלל ההזנה למקורות מוסיקה רועשים במיוחד. עוצמות קול של מעל 85 דציבלים עלולה לפגוע בשמיעה. לרוב מועדונים ומופעים משמיעים מוסיקה ברמות של 100 דציבלים ומעלה. במצב זה ללא הגנה, האוזן יכולה להחזיק מעמד 15 דקות בלבד לפני שתפגע באופן תמידי. לכן, אם אתם עדיין רוצים ליהנות ממועדונים, הופעות, קונצרטים או אפילו חתונה עליכם להגן על האוזניים שלכם.

eardial-15-minutes

כיצד נגן על אוזנינו? ניחשתם נכון, אטמי אוזניים. אטמים פשוטים כמו שאנו מכירים מהצבא יכולים לעזור להגן על האוזניים שלנו, אך יש להם מספר מגבלות. הם סותמים את התדרים שאנחנו נהנים להאזין להם, הם בולטים מאוד לעין בגלל הצבע, הם בולטים מחוץ לאוזן ונראים מגושמים. כאן נכנסת חברת EarDial לתמונה. האטמים הייחודיים של החברה קטנים, שקופים, דיסקרטיים ומתוכננים במיוחד להאזנה למוסיקה בתנאים רועשים. הם מתאימים לקלאברים, די-ג'יים, מוסיקאים, ברמנים וכל אחד אשר רוצה לשמוע ולהאזין בצורה ברורה ובטוחה בתוך מקום רועש במיוחד. ה-EarDial כולל מסנן רעש באיכות גבוהה, אשר חוסם דציבלים מסוכנים מבלי להקריב את איכות הצליל, כך שניתן ליהנות מהמוזיקה ולדבר עם חברים תוך כדי שמירה על האוזניים. בנוסף, החברה כללה במוצר הגנה מפני שעוות אוזניים כדי לא לסתום את המסנן.

eardial-filter

העיצוב של ה-EarDial תוכנן להיות בפרופיל נמוך במיוחד כדי לא לבלוט מהאוזן, אך עדיין קל להכניס ולהוציא אותו. החומר של האטמים הוא סיליקון היפו-אלרגי רך וגמיש כך שכולם יכולים להשתמש בו מבלי לחשוש. האלסטיות של הסיליקון תורמת לעמידות ולחיי מוצר ארוכים ומפני שהוא שקוף הוא מקבל את צבע הגוף כאשר הוא באוזן. בנוסף, החברה כללה בקופסא כלי אכסון מאלומיניום בצורת גלולה עם אבזם כדי להתנייד ולאכסן את האטמים בבטחה.

EarDial-plugs

האפליקציה

החברה פיתחה אפליקציה חינמית קטנה ונחמדה אשר מודדת בעזרת המיקרופון שבטלפון את עוצמת הדציבלים בסביבה. כאשר לוחצים על לחצן ה"Record" ניתן לראות על הצג כמה דציבלים הטלפון מודד וכמה זמן ניתן לשהות במקום מבלי לפגוע באוזניים. כשלוחצים על הכפתור “Are you wearing EarDial?” בתחתית המסך, האפליקציה תציג כמה זמן ניתן לשהות במקום כאשר משתמשים באטמים.

EarDial-app

ביצועים

כדי לבדוק את האטמים בסביבה הביתית שלהם החלטתי לקחת אותם למועדון Fineshmaker & Pisher (החתול והכלב לשעבר). מאוד סיקרן אותי לדעת כמה רועש המקום אבל מכיוון שנכון לעכשיו האפליקציה מכילה הגדרות רק לטלפונים פופולריים כמו אייפון וגלאקסי ולא ב-OnePlus שלי, לקחתי מחבר את האייפון שלו התקנתי את התוכנה ומדדתי את הרעש. הפלא ופלא המוסיקה אכן רועשת למדי והאפליקציה מדדה 105 דציבלים! ללא אטמים האפליקציה מודיעה ש-5 דקות בלבד מספיקות להתחיל לפגוע בשמיעה ועם אטמים 8 שעות ומעלה. במהלך הערב שמתי לב שהאטמים לא הרסו לי את חווית המוסיקה כמו אטמים אחרים, באמת יכלתי להנות מהמוסיקה איתם. הם היו לי מאוד נוחים ולאחר כמה דקות שכחתי שהם שם. החברים שלי לא שמו לב שהאטמים עלי ואפילו בסלפי שעשינו לא ראו אותם. כשיצאתי מהמועדון הרגשתי מיד את ההבדל בין להיות אם או בלי אטמים. האוזניים שלי לא כאבו כמו פעם, הצלצולים נעלמו והמצב רוח העצבני שהיה לי בדר"כ לאחר יציאה הפך לרגוע יותר. בנוסף, יכולתי להירדם יותר בקלות מפני שלא היו לי צלצולים באוזניים.

EarDial-earplug

צדקה

לפי חברת EarDial מטרתה לעודד ערנות והנאה ממוסיקה ולהגן מפני פגיעה באוזניים. החברה הצהירה שתתרום 5% מרווחיה לארגוני צדקה כגון Decibels or Action ,Hearing Loss ואחרים. תמיד טוב לדעת מתי חברה עושה קצת מעבר למה מצפים ממנה ולכן ציינתי עובדה זו.

EarDial-support

לסיכום

זה לא ממש משנה אם זה קלאבר, מהנדס סאונד, די-ג'יי או סתם אדם שנהנה לצאת למופעים. שמירה על השמיעה שלנו צריכה להיות בראש סדר העדיפויות, יש לנו רק זוג אוזניים אחד ונזק להם הוא בלתי הפיך. אם אנו רוצים לצאת ולהנות ממוסיקה במקומות רועשים עלינו להיות אחראים ולשים אטמי אוזניים. אין זה אומר שאנחנו צריכים להקריב את איכות הצליל שאנו שומעים, כל מה שצריך הוא לשים אטמים כמו ה-EarDial. אטמים אלו מאפשרים לשמוע מוסיקה בצורה טובה, בטוחה ודיסקרטית. אני ללא ספק אמשיך להשתמש בהם ולכן אני אמליץ עליהם בחום.

לקנייה לחץ כאן